Pokládka veľkoformátových obkladov a dlažieb

Je dôležité aby pokládka obkladov a dlažieb spĺňala nielen estetické ale aj funkčné nároky
preto sa obráťte na profesionálov.

Veľké formáty obkladov sú v súčasnosti mimoriadne módne, je to veľmi dobre vidieť pri portfóliach interiérových dizajnérov či katalógov výrobcov. Sú zaujímavým spôsobom obkladu alebo riešením pre vytvorenie vybavenia kúpeľne – vaní či umývadiel. Napriek značnej obľube – nielen v priestoroch služieb či hoteloch a kanceláriách, ale aj v bytoch.

Profesionálna pokládka veľkoformátových obkladov a dlažieb

Odborne prevedieme pokládku vnútorných i vonkajších obkladov, dlažieb, na steny i podlahy, piliere, schodiskové stupne aj atypické plochy. Skúsenosti, znalosti a profesionálne nástroje získané rokmi práce nám umožňujú pokladať obklady s neuveriteľnou presnosťou. Naši profesionáli sa postarajú o každý, aj ten najmenší detail. Podlahu alebo stenu vám vyrobíme tak, aby v sebe spájali funkčnosť, estetiku a odolnosť. Chceme, aby boli účinky našej práce viditeľné dlhodobo. Realizujeme aj ťažké a komplikované zákazky. Aranžujeme obklady rôznych tvarov a veľkostí, vytvárame mozaiky a vzory.

Položenie veľkoformátových obkladov a dlažieb si vyžaduje veľa skúseností a precíznosti. Ponúkame pokládku veľkoformátových obkladov a dlažieb na najvyššej úrovni. Vynaložíme maximálne úsilie, aby efekt plne uspokojil aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Vzhľadom na ich veľkosť nie je ich usporiadanie najjednoduchšie. Je potrebné vziať do úvahy povrch, na ktorý sa majú položiť – jeho rozmery a či je rovný. Mimoriadne dôležitým aspektom montáže veľkoformátových obkladov je zobrať si rozmery a naplánovať umiestnenie jednotlivých obkladov. Táto operácia by sa mala vykonávať aj s inými dlaždicami, ale pri veľkých rozmeroch je dôležitá do tej miery, že straty materiálu alebo zlé rezanie sú vážnejšie. Výhodou dosiek je použitie minimálneho množstva škárovacej hmoty. To vám umožní vytvárať mimoriadne homogénne povrchy, ktoré vyzerajú nádherne na podlahách a stenách minimalistických alebo surových aranžmánov.

Vysoká odolnosť

Široká paleta farieb

Minimálne škáry

Kombinovateľnosť

Pri pokládke veľkoformátových obkladov sa zameriavame na presnosť osadenia prvkov k podkladu a k sebe navzájom. To nám umožňuje získať skutočne vysoko kvalitné spracovanie. Ba čo viac, ak je to možné, na želanie zákazníka sa snažíme zladiť vzory a textúru dlaždíc. Vďaka tomu môžeme získať maximálne homogénny vzor. Ak sa to podarí, správne umiestnené dosky vytvárajú zaujímavú ilúziu, ktorá naznačuje, že podlaha alebo stena sú vyrobené z jedného prvku. Pre svoju veľkosť vyžadujú od obkladačov veľkú prípravu a opatrnosť. Vo veľkej miere je to spôsobené tým, že veľké formáty neodpúšťajú nerovnosti podkladu – dutiny a zle nanesené lepidlá na obklady môžu výrazne znížiť ich pevnosť a vystaviť ich trhlinám už v štádiu montáže. Tiež hmotnosť a hrúbka dosiek predstavujú zaujímavé výzvy, ktoré treba mať vždy na pamäti, aby nedošlo k veľkým chybám.

PREČO VEĽKOFORMÁTOVÉ OBKLADY A DLAŽBY ?

Veľkoformátová dlažba môže byť pútavým dizajnovým prvkom vhodným do každého priestoru. Na jednej strane rozľahlú plochu zjednotí a podčiarkne jej eleganciu, malú miestnosť dokáže opticky zväčšiť. Krásu veľkoformátových dlažieb a obkladov si tak môžete bez výčitiek priniesť aj do Vašej domácnosti.

Čím sú dlaždice väčšie, tým ponúkajú luxusnejší dojem a na trhu tak nájdeme i formáty dosahujúce výšku vyše troch metrov. Pokiaľ však hľadáte dlažbu do kúpeľne, medzi týmito formátmi samozrejme nájdete i širokú škálu praktickejších (finančne dostupnejších) možností. Z hľadiska materiálov a dekórov je ponuka taktiež bohatá. Medzi najluxusnejšie patria obklady z prírodného kameňa – mramor, travertín či žula. Svojim dokonalým, honosným vzhľadom očaria hádam každého, okrem vyššej ceny je potrebné dávať pozor na ich hmotnosť, ktorá môže pri nedôslednom plánovaní predstavovať neočakávané statické zaťaženie.

Častejšie sa preto stretneme s inými materiálmi – keramikou, betónom, či vysokopevným gresom, ktoré dokážu takmer dokonale imitovať vzhľad akejkoľvek horniny, ale i ďalších prírodných materiálov vrátane dreva. Pre najpresvedčivejší výsledok odporúčame siahnuť po obkladoch so štruktúrovaným povrchom a rozmanitou textúrou – čím menej sa motív opakuje, tým prirodzenejší vzhľad dokáže obklad dosiahnuť.

kitchen
bathroom
couch
bedroom

Kuchyňa

Kuchyňa je možno hlavným prostredím, ktoré dáva veľkoformátovej dlažbe a obkladu ideálne prostredie: v skutočnosti ju možno zvoliť nielen na pokrytie podláh, ale aj na to, aby sa stala hlavným prvkom projektu. Je možné ho zvoliť napríklad aj na pracovnú dosku ,na dvierka nástenných dielov, na zadnú stenu alebo čoraz častejšie v súvislosti so zariaďovaním aj na dosku jedálenského stola. Existuje veľa možných variácií v súlade s veľkou rozmanitosťou veľkostí a dizajnu a ich užitočnosť v kuchyni podčiarkujú aj špecifické technické vlastnosti materiálu: kameninové dosky sú odolné voči ohňu a z hygienického hľadiska nepodporujú množenie baktérií.

Kúpeľňa

Veľký formát so sebou prináša jedinečnú výhodu v kúpeľni – hygiena a čistota. Ak sa vrátime k všestrannosti materiálu, aj tu sa otvárajú nové funkcie na vytvorenie projektu, v ktorom je hlavnou postavou súlad medzi zariadením a povrchmi: kameninové dosky sú vhodné na pokrytie steny za umývadlom a vrchnej dosky kúpeľne, na obloženie dverí kúpeľňového nábytku či sprchového kútu v súlade so zvyškom miestnosti. Veľký formát v kúpeľni má navyše za cieľ podieľať sa na riešení častej dilemy, teda ako rozšíriť vnímanie priestoru v obzvlášť malej miestnosti a možno bez prirodzených zdrojov svetla. V skutočnosti majú veľké dlaždice túto silnú stránku na svojej strane: absencia škár a spojov spôsobuje, že kúpeľňa vyzerá vizuálne väčšia.

Obývacia časť a spálňa

Obývací priestor a priestor na spanie (a v skutočnosti aj exteriéry) ponúkajú ešte viac nápadov na zdôraznenie ich prednosti. Ak dostupnosť veľkých dosiek rieši podlahovú krytinu v niekoľkých fázach (a niekoľkých prvkoch), možnosť mať rovnaký materiál k dispozícii v modulárnych formátoch vám tiež umožňuje vytvoriť prepojenie medzi miestnosťami: ak v obývacej časti, tak v do kúpeľne si zvolíte obklad 120×120 cm, na steny môžete použiť formát 120×240 cm. V neposlednom rade aj v tomto prípade kontakt so svetom nábytku: rovnaký typ farby, textúry, grafiky môžete použiť aj na obloženie krbu, dvierok nábytku, pri vstupe do priestoru, v spálni na čelo postele.

plus - kópia
minus-sign
  • Schopnosť vizuálne zjednotiť a dokonca i zväčšiť akýkoľvek priestor je jeden z najväčších predností veľkoformátových obkladov a dlažieb. V exteriéri či interiéri, ich využitie je všestranné a ponúkajú nekonečné množstvo neprehliadnuteľných dizajnových riešení.
  • Kombinovať ich môžete i s maloformátovou dlažbou v rôznych veľkostiach a vzoroch.
  • Keďže škáry medzi dlaždicami patria k notoricky ťažko čistiteľným miestam, kde sa s obľubou usádza vodný kameň a ďalšie nečistoty, použitím obkladov veľkého formátu si značne ušetríte námahu pri čistení.
  • Pred kúpou sa ubezpečte, že je obklad rektifikovaný a teda dovoľuje pokládku s úzkymi škárami. Pri takejto inštalácii je možné dosiahnuť škárovanie i menej než 2 mm, na pohľad prakticky neviditeľné a umožňujúce rýchle a jednoduché čistenie.
  • Náročnejšia manipulácia a inštalácia, ktorá si predovšetkým pri väčších formátoch vyžaduje istú dávku zručností. Do je pokládky by ste sa určite nemali púšťať svojpomocne.
  • Systém lepenia a škárovania obkladov a dlažieb si vyžaduje extrémnu presnosť a opatrnosť pre dosiahnutie bezškárového efektu.
  • Za ďalšiu nevýhodu veľkoformátových dlažieb a obkladov môžeme považovať vyššiu cenu v porovnaní s „klasickými“ formátmi.

Naše práce

Call Now ButtonKontaktujte nás