Pokládka veľkoformátových obkladov a dlažieb

Je dôležité aby pokládka obkladov a dlažieb spĺňala nielen estetické ale aj funkčné nároky
preto sa obráťte na profesionálov.

Veľké formáty obkladov sú v súčasnosti mimoriadne módne, je to veľmi dobre vidieť pri portfóliach interiérových dizajnérov či katalógov výrobcov. Sú zaujímavým spôsobom obkladu alebo riešením pre vytvorenie vybavenia kúpeľne – vaní či umývadiel. Napriek značnej obľube – nielen v priestoroch služieb či hoteloch a kanceláriách, ale aj v bytoch.

Profesionálna pokládka veľkoformátových obkladov a dlažieb

Odborne prevedieme pokládku vnútorných i vonkajších obkladov, dlažieb, na steny i podlahy, piliere, schodiskové stupne aj atypické plochy. Skúsenosti, znalosti a profesionálne nástroje získané rokmi práce nám umožňujú pokladať obklady s neuveriteľnou presnosťou. Naši profesionáli sa postarajú o každý, aj ten najmenší detail. Podlahu alebo stenu vám vyrobíme tak, aby v sebe spájali funkčnosť, estetiku a odolnosť. Chceme, aby boli účinky našej práce viditeľné dlhodobo. Realizujeme aj ťažké a komplikované zákazky. Aranžujeme obklady rôznych tvarov a veľkostí, vytvárame mozaiky a vzory.

Položenie veľkoformátových obkladov a dlažieb si vyžaduje veľa skúseností a precíznosti. Ponúkame pokládku veľkoformátových obkladov a dlažieb na najvyššej úrovni. Vynaložíme maximálne úsilie, aby efekt plne uspokojil aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Vzhľadom na ich veľkosť nie je ich usporiadanie najjednoduchšie. Je potrebné vziať do úvahy povrch, na ktorý sa majú položiť – jeho rozmery a či je rovný. Mimoriadne dôležitým aspektom montáže veľkoformátových obkladov je zobrať si rozmery a naplánovať umiestnenie jednotlivých obkladov. Táto operácia by sa mala vykonávať aj s inými dlaždicami, ale pri veľkých rozmeroch je dôležitá do tej miery, že straty materiálu alebo zlé rezanie sú vážnejšie. Výhodou dosiek je použitie minimálneho množstva škárovacej hmoty. To vám umožní vytvárať mimoriadne homogénne povrchy, ktoré vyzerajú nádherne na podlahách a stenách minimalistických alebo surových aranžmánov.

Vysoká odolnosť

Široká paleta farieb

Minimálne škáry

Kombinovateľnosť

Pri pokládke veľkoformátových obkladov sa zameriavame na presnosť osadenia prvkov k podkladu a k sebe navzájom. To nám umožňuje získať skutočne vysoko kvalitné spracovanie. Ba čo viac, ak je to možné, na želanie zákazníka sa snažíme zladiť vzory a textúru dlaždíc. Vďaka tomu môžeme získať maximálne homogénny vzor. Ak sa to podarí, správne umiestnené dosky vytvárajú zaujímavú ilúziu, ktorá naznačuje, že podlaha alebo stena sú vyrobené z jedného prvku. Pre svoju veľkosť vyžadujú od obkladačov veľkú prípravu a opatrnosť. Vo veľkej miere je to spôsobené tým, že veľké formáty neodpúšťajú nerovnosti podkladu – dutiny a zle nanesené lepidlá na obklady môžu výrazne znížiť ich pevnosť a vystaviť ich trhlinám už v štádiu montáže. Tiež hmotnosť a hrúbka dosiek predstavujú zaujímavé výzvy, ktoré treba mať vždy na pamäti, aby nedošlo k veľkým chybám.

Naše práce